2022-110-7

Stabilizované chirální stacionární fáze pro aplikace v kapalinové chromatografii s hmotnostní detekcí

Vedoucí práce: doc. Ing. Michal Kohout, Ph.D.

Konzultant: Ing. Jana Herciková

Příprava polymerně stabilizovaného silikagelu a jeho modifikace chirálními ionexy vhodnými pro enantioseparace polárních biologicky aktivních látek. V práci bude vyřešena stabilizace silikagelu vhodným polymerním materiálem, který zajistí nízké uvolňování selektoru z vytvořené stacionární fáze. Separační vlastnosti připravených stacionárních fází budou studovány na různých biologicky aktivních látkách v HPLC-MS a SFC-MS.

Úkolem studenta bude optimalizace přípravy polymerem stabilizovaného silikagelu a imobilizace různých chirálních ionexů na připravený modifikovaný silikagel. Po naplnění chirálních stacionárních fází do analytických kolon bude student testovat jejich vlastnosti v HPLC-MS a SFC-MS.

Místo řešení: Ústav organické chemie (110)