2022-112-31

Vliv složení vysoce větvených polyimidů na jejich vlastznosti

Vedoucí práce: prof. Sysel

Vysoce větvené polymery představuji perspektivní materiály pro řadu pokročilých aplikaci (např. separační technologie). V případě vysoce větvených polyimidů je tento příznivý výhled zvýrazněn jejich všestrannou odolností. Cílem práce bude příprava vysoce větvených polyamidů lišících se svým složením a sledování vlivu tohoto aspektu na vlastnosti (zejména termické a transportní) finálních produktů.

Student provede vstupní literární rešerši k dané odborné problematice. Na jejím základě vytipuje vhodné vstupní komponenty pro přípravu vysoce větvených polyimidů. Bude optimalizovat reakční podmínky jejich syntézy. Produkty bude charakterizovat vybranými instrumentálními technikami. Posoudí relaci mezi složením připravených materiálů a jejich vlastnostmi, zejména termickými, mechanickými a transportními.

Místo řešení: Ústav polymerů (112)