2025-101-9

Kompozitní materiály Ca/Al/Ge a Ca/Al/Si a jejich využití pro iontové akumulátory.

Vedoucí práce: Ing. Tomáš Hartman, Ph.D.

Konzultant: Ing. Jiří Šturala, Ph.D.

Bakalářská práce je zaměřena na (i) syntézu CaAl2Ge2 a CaAl2Si2 (ii) následnou chemickou exfoliaci (iii) vyhodnocování výsledků charakterizace matriálů pomocí bežných spektroskopických metod a (iv) jejich aplikaci v iontových akumulátorech.

Student syntetizuje CaAl2Ge2 a CaAl2Si2, které bude následně chemicky exfoliovat např. pomocí HCl. Připravené materiály budou charakterizovány běžnými spektroskopickými metodami: FT-IR, Ramanova spektroskopie a XRD a následně použity pro přípravu elektrod v iontových akumulátorech, u kterých bude dále studována jejich charakteristika. Důležitou součástí práce je zpracování a vyhodnocování získaných dat.

Místo řešení: Ústav anorganické chemie (101)