2025-111-22

Studium fyzikálně-chemických vlastností vícesložkových směsí

Vedoucí práce: Ing. Tomáš Sommer, Ph.D.

Konzultant: Ing. Martin Zapletal, Ph.D.

V organické i farmaceutické technologii je nedílnou součástí návrh příslušných průmyslových aparátů (destilační kolony, odparky, extraktory atd.). Informace o fyzikálně-chemickém chování zpracovávané směsi jsou pro tento návrh nezbytný. Cílem práce je studium fázových rovnováh kapalina-pára nebo kapalina-kapalina a s tím související vyhodnocení experimentálních dat v závislosti na požadavcích průmyslových partnerů.

Student si osvojí laboratorní techniku pro experimentální stanovení fázové rovnováhy kapalina-pára nebo kapalina-kapalina. Nedílnou součástí práce je literární rešerše dosud získaných poznatků a také zpracování dat z pohledu termodynamické konzistence nebo koherence experimentálních dat.

Místo řešení: Ústav organické technologie (111)