2025-111-30

Cílená příprava formulací s požadovaným disolučním profilem

Vedoucí práce: Prof. Ing. Petr Zámostný, Ph.D.

Konzultant: Ing. Tereza Školáková, Ph.D.

Při vývoji generických přípravků je cílem dosažení bioekvivalence s originálním přípravkem. Přípravek, který má disoluční profil podobný originálnímu přípravku je nadějným kandidátem na bioekvivalenci. Cílem této práce je vývoj postupů přípravy formulace s disolučním profilem dle bioekvivalenčních požadavků. Prostředkem pro manipulaci disolučního profilu byde velikost částic léčiva a modifikace jejich povrchu.

V rámci práce bude student měřit disoluční profily léčiva v závislosti na velikosti jeho částic, navrhovat velikost částit pro získání požadovaného disolučního profilu a tento návrh prakticky ověřovat. V další fázi práce bude předmětem studia ovlivnění disolučního profilu přítomností pomocných látek, formulací kompozitních částic a řízením rozpadu tablety.

Místo řešení: Ústav organické technologie (111)