2025-112-21

Design katalyzátorů pro syntézu biodegradabilních polymerů

Vedoucí práce: Assist. prof. Stella A. Gonsales

Syntéza biodegradabilních polymerů je velmi důležitá nejen proto, aby sloužila jako alternativa k materiálům na bázi fosilních paliv, ale také proto, aby byla použita v biomedicínských aplikacích jako neškodné materiály. Jejich komerční využití závisí na účinných strategiích syntézy, které umožňují jejich výrobu s nízkými náklady a zároveň musí tyto polymery mít dobré mechanické vlastnosti. Cílem této práce je vyvinout nové katalyzátory pro syntézu degradovatelných polymerů se zlepšenými vlastnostmi, a to účinným a konkurenceschopným způsobem.

V rámci experimentální práce student syntetizuje rodinu nových ligandů a jejich kovových komplexů, naučí se důležité techniky práce v inertní atmosféře a charakterizační techniky. Student pak bude schopen testovat polymerační reakce s různými monomery a studovat vlastnosti polymeru.

Místo řešení: Ústav polymerů (112)