2025-126-4

Příprava dotovaných COC substrátů a jejich charakterizace

Vedoucí práce: prof. Ing. Petr Slepička, Ph.D.

Konzultant: Ing. Nikola Slepičková Kasálková, Ph.D.

Převážně experimentální práce. V rámci práce budou připraveny vrstvy cykloolefinu (kopolymer, COC) různých tlouštěk. Tyto vrstvy budou následně obohaceny nanočásticemi Ag. Bude sledován vliv dopantů a tepelného namáhání na výsledné fyzikálně-chemické vlastnosti struktur, zejména v souvislosti s možnými aplikacemi pro tkáňové inženýrství jako antibakteriální materiály.

Student/ka bude připravovat polymerní COC vrstvy různých tlouštěk metodou solvent casting. Bude charakterizovat jejich tloušťku, povrchovou morfologii metodami laserové konfokální mikroskopie a bude podílet na vyhodnocení výsledků mikroskopie atomárních sil. Vrstvy bude následně dotovat stříbrnými nanočásticemi připravenými depozicí do PEG. Student/ka se zaměří rovněž na sledování vlivu dotace a tepelného namáhání na smáčivost připravených folií. Bude navrhovat (po konzultaci) další vhodné analýzy a postupy a následně se podílet na jejich interpretaci a vyhodnocení.

Místo řešení: Ústav inženýrství pevných látek (126)