2023-101-17

Kompozitní 2D nanomateriály pro ukládání energie

Vedoucí práce: Ing. Jan Luxa, Ph.D.

Konzultant: prof. Ing. Zdeněk Sofer, Ph.D.

Práce bude zaměřena na přípravu kompozitních nanomateriálů na bázi uhlíku a vrstevnatých 2D materiálů (dichalkogenidy přechodných kovů, monoatomární 2D materiály apod.). Syntetizované materiály budou testovány z hlediska schopnosti ukládat energii ve formě lithiových baterií a superkapacitorů.

Student se bude věnovat přípravě nanokompozitních materiálů. Bude testovat vliv složení kompozitů na jejich chemické i fyzikální vlastnosti. Připravené materiály budou charakterizovány pomocí řady analytických metod včetně RTG difrakce, fotoelektronové spektroskopie, elektronové mikroskopie, Ramanovy spektroskopie a dalších. Testován pak bude aplikační potenciál těchto materiálů pro ukládání energie ve formě lithium iontových baterií a superkapacitorů.

Místo řešení: Ústav anorganické chemie (101)