2023-106-7

Optimalice tepelného zpracování martinzitické korozivzdorné oceli pro expozici v primárním okruhu JE VVER - základní chcarakteristika

Vedoucí práce: doc. Ing. Jaroslav Bystrianský, CSc.

Konzultant: Aleš Návoj

Kalitelné vysoce legované oceli jsou používány pro možnost dosažení špičkových mechanických vlastností. Pro podmínky primárního okruhu JE VVER, je nutné optimalizovat režim zperacování - zejména popouštění, pro vysoké teploty prostředí primárního okruhu. Cílem práce je prověření vhodného režimu, který by zaručil optimální vlastnnosti. Prověřeny budou základní materiálové prametry a obecná korozní odolnost.

Student provede rešeršní práci na dané téma, prot konkrétní ocel a připraví sadu polotovarů s odlišnými mechanický,mi vlastnostmi a korozní odolnosti. Připraví zkušební tělesa pro hodnocení kondice hranic zrn a zkoušku v prostředí primárního okruhu, při teplotě nejvyšší agresivity prostředí. Porovná získané výsledky se základními mechanickými chrakteristikami.

Místo řešení: Ústav kovových materiálů a korozního inženýrství (106)