2023-107-32

Závislost mechanických vlastností nanokrystalické fosfátové biokeramiky na fázovém složení, pórovitosti a velikosti zrn

Vedoucí práce: Ing. Eva Gregorová, CSc.

Konzultant: Ing. Petra Šimonová

Mechanické vlastnosti keramických materiálů, včetně biokeramiky na bázi nanokrystalického hydroxyapatitu, jsou do různé míry ovlivněny fázovým složením, pórovitostí a velikostí zrn. V této práci je prozkoumán vliv těchto parametrů na elastické vlastnosti, pevnost a tvrdost.

Student bude připravovat keramické vzorky na bázi nanokrystalického hydroxyapatitu uniaxiálním lisováním a konvenčním výpalem na různé teploty a s různou dobou výdrže na maximální teplotě, provádět příslušná měření mechanických vlastností, provádět statistickou analýzu výsledků a interpretovat získané výsledky.

Místo řešení: Ústav skla a keramiky (107)