2023-111-3

Vliv heterogenity povrchu na disoluční chování mletých léčiv

Vedoucí práce: Ing. Tereza Školáková, Ph.D.

Mletí lze zařadit mezi základní jednotkové operace výroby pevných lékových forem, jehož účelem je především zvětšit plochu povrchu látky, získat určitou distribuci velikosti částic či dosáhnout potřebného tvaru částic. Cílem práce je sledování průběhu mletí v planetovém kulovém mlýně z hlediska distribuce velikosti částic zkoumané látky v závislosti na procesních parametrech (frekvenci a době mletí), dále stanovení heterogenity povrchové energie mletého materiálu a vyhodnocení jejího vlivu na disoluci vybrané léčivé látky.

Student bude v rámci práce provádět mletí vybrané léčivé látky v planetovém kulovém mlýně za různých podmínek. Připravený mletý materiál bude dále charakterizovat statickým rozptylem světla, mikroskopií, inverzní plynovou chromatografií a disolučním chováním.

Místo řešení: Ústav organické technologie (111)