2023-126-6

Příprava nanovlákenných kompozitů PTFE-C-Ag

Vedoucí práce: prof. Slepička

Konzultant: Ing. Kotrba

Převážně experimentální práce. V rámci práce budou připraveny kompozitní nanostruktury na nanovlákenných nosičích kombinací katodového naprašování a tepelného namáhání. Budou sledovány jejich povrchové vlastnosti, optimalizována tloušťka depozice a teplota expozice. Cílem je příprava antibakteriálního hydrofobního povrchu, struktury budou složit pro následnou úpravu vysokovýkonovým laserem.

Student bude připravovat a optimalizovat kovové nanovrstvy na PTFE nanotextilii s primární vrstvou uhlíku. Bude rovněž optimalizovat substrát, zejména plazmatickou expozicí. Zaměří se na studium smáčivosti a sledování změn morfologie. Bude analyzovat výsledky antibakteriálních testů a navrhne optimální materiál pro následnou expozici vysokovýkonovým excimerovým laserem.

Místo řešení: Ústav inženýrství pevných látek (126)