2024-111-42

Suchá granulace jako aglomerační proces pro usnadnění tabletování

Vedoucí práce: prof. Ing. Petr Zámostný, Ph.D.

Konzultant: Ing. Nikita Marinko

Suchá granulace prováděná pomocí lisování nebo válcové kompaktace práškového materiálu do výlisků a jejich následného drcení na granulát je v současné době často zaváděná technologie, sloužící jako méně nákladná alternativa ke granulačním technikám používaným za mokra. Tato technologie je spojena s nízkými náklady, ale je náročná na vývoj a optimalizaci parametrů. Cílem této práce proto bude parametrická studie procesu výroby granulátu konktrétního léčiva.

Student bude v rámci experimentální práce provádět přípravu kompaktů lisováním a jejich dracením za různých tlaků a různých postupů drcení. Bude hodnotit vlastnosti připraveného granulátu. Z něj bude připravovat tablety a hodnotit jejich mechanické a disoluční vlastnosti.

Místo řešení: Ústav organické technologie (111)