2024-126-5

Příprava povrchově modifikovaných polymerních materiálů.

Vedoucí práce: Ing. Nikola Slepičková Kasálková, Ph.D.

Převážně exprimentální práce. Práce je zaměřena na povrchovou modifikaci polymerních materiálů vedoucí ke vzniku nanostruktur či požadované změně povrchových vlastností. Studován bude vliv provedených modifikací především na povrchovou smáčivost, morfologii a chemické složení. V případě, že budou připraveny povrchy vhodné pro studium cytokompatibility, může být studována i interakce buňka-materiál.

V rámci experimentální práce bude student vybranými metodami (plazmatická modifikace, depozice tenkých vrstev, expozice laserem, roubování) povrchově upravovat polymerní materiály. V rámci analýzy povrchu se student zaměří na studium povrchové smáčivosti, morfologie a změny chemického složení. Vhodná metoda modifikace povrchu bude vybrána po dohodě se studentem.

Místo řešení: Ústav inženýrství pevných látek (126)