2024-143-4

GUI pro příkaz convert

Vedoucí práce: Ing. Petr Čech, Ph.D.

Softwarové aplikace pro různé operační systémy vznikají pro konkrétní potřeby uživatelů různými způsoby. Část z nich vzniká přímo s vlastním grafickým uživatelským rozhraním (GUI), jiné jsou určené pro použití pouze v příkazové řádce. U druhé kategorie zmíněných aplikací, a to zejména pokud disponují velkým množstvím voleb a parametrů, se pak mnohdy stává, že jejich užívání a nastavení není příliš přívětivé. Řešením pak bývá vytvoření vlastního grafického uživatelského rozhraní pro danou aplikaci v některém z dostupných programovacích jazyků.

Cílem práce studenta je v jazyce Python a s využitím vybrané knihovny pro tvorbu uživatelských rozhraní navrhnout a naprogramovat grafické rozhraní pro příkaz convert z balíku aplikace ImageMagick.

Místo řešení: Ústav informatiky a chemie (143)